קורין אדריכלים

משרד קורין אדריכלים הוקם בשנת 1985 ע"י יחיאל קורין. מהקמתו, עוסק המשרד במגוון תחומים אדריכליים : בינוי ערים ושכונות, חידוש עירוני, מבני ציבור, מגורים ומסחר.

בתחום העירוני מטפל המשרד בפרויקטים בהיקפים שונים: מתכנון הרחוב ועד לעיר וסביבתה. זאת באמצעות תכניות מתאר, תכניות-אב ותכניות בניין-עיר.

בתחום החידוש העירוני מתמחה המשרד בהחייאה של מרכזים עירוניים : תכניות פיתוח של רחובות ראשיים של ערים ( ביניהן הרצליה, חדרה, נס-ציונה ועוד ), ככרות ופינוי בינוי. כל זאת מתוך מגמה לחזק ולשפר את הקטעים העירוניים המתנוונים, לשלבם במרקם המתחדש וע"י כך לשנות את תדמיתם הנמוכה.

ברמת המבנה, למשרד מגוון התמחויות : מוסדות חינוך וציבור, שיקום ושימור מבנים, מרכזים קהילתיים ואולמות, מבני מגורים, בתים פרטיים ותכנון פנים.

בתהליך התכנון וישומו מושם דגש על שילוב המבנה במירקם העירוני : מבנה כחלק מרחוב, ככר או סמטה הם חלק מ"השחקנים" הבונים את ה"הצגה" העירונית הכוללת . גם בתוך המבנה ניתן למצוא את הרחוב, הככר והסמטה כך שמתקיימת המשכיות בין המבנה לעיר, ונוצרת העשרה הדדית בניהם.

הידע והניסיון שנרכש במשרד בתחומים השונים תורם להבנה מעמיקה בכל שלבי התכנון והביצוע של הפרויקטים : מהראייה הכוללת של התהליך התכנוני ועד הירידה לפרטים. כל זאת בעבודת צוות המאפשרת רמת שירות גבוהה ויחס אישי לקליינט.

במקביל לעשייה האדריכלית במשרד, יחיאל קורין עוסק בהוראת התכנון כמרצה בכיר בבית הספר לאדריכלות, אוניברסיטת תל אביב מיום הקמתו. החיבור בין הפרקטיקה ובין האקדמיה מפרה את המחשבה היוצרת ועוזר בתהליכי התכנון האדריכליים.